.

אודות ג'קי ברוך והמכללה

מכללת ג'קבר - הינה מכללה ותיקה ללימודי שוק ההון והוקמה בשנת 2004 על ידי הסוחר והאנליסט הטכני ג'קי ברוך. במכללה למדו והוכשרו מעל 4,000 תלמידים אשר סוחרים בבורסות ישראל וארה"ב.

מטרת המכללה הינה להקנות לתלמידים ידע וכלים על מנת להכשירם כמשקיעים וכסוחרים מצליחים בשוק ההון.

ג'קי ברוך נחשב כיום לאחד המנתחים הטכניים הטובים בישראל והסקירות שהוא מפיץ לקהל הרחב נצפות ע"י אלפי משקיעים. שרות המנויים הוותיק שלו מספק פעילויות רבות לרבות חדר לימוד אינטרנטי אליו מתכנסים מאות המנויים מידי שבוע כדי להקשיב לניתוח השוק של ג'קי ברוך וללמוד לא רק מה לעשות אלא גם מה לא לעשות בשוק ההון.

ההתמקצעות של ג'קי הגיעה לאחר שנכווה במסחר בשוק ההון אי שם בתחילת שנות ה-2000 כפי שהוא מתאר זאת במילותיו:

"אני אף פעם לא אשכח את הפעם הראשונה שחוויתי הפסד צורב עקב השקעה גרועה. הארוע התרחש בתחילת שנות ה-2000 כשקראתי באחד ממדורי הכלכלה, שמצאו נפט בכפר סבא. הידיעה הזו משכה את תשומת ליבי והסיטה אותי מעבודתי כאנימטור בחברה בה הייתי שותף. מייד פתחתי את חשבון ההשקעות שלי והשקעתי כ-6,000 ש"ח במניית "גבעות עולם - חיפושי נפט". ההשקעה הזו הניבה לי בתוך 10 דקות כ-600 שקלים רווח. 600 שקלים ארורים, שהביאו אותי למחרת היום להשקיע אחוזים ניכרים מהוני במניה ובגלל החמדנות גם למחיקת מחצית מתיק ההשקעות שלי כ-80,000 ש"ח. מכאן הדרך הייתה קצרה למחיקת התיק כולו, ככה זה כשרוצים להחזיר את ההפסד ומהר.

זאת הפעם הראשונה שהרגשתי כאילו גנבו לי את הכסף, שהוציאו לי אותו במרמה מהכיס. הרגשה נוראית לא רק על אובדן הכסף אלא ובעיקר על הבושה שהרגשתי כשעמדתי מול אשתי וסיפרתי לה שכספנו ירד לטמיון.

באותו הרגע הבטחתי לאשתי שאלך ללמוד איפה טעיתי. מה עשיתי לא נכון שאני זה שהיה צריך לשלם את המחיר על הארוחה שלא אכלתי בכלל. תוך כדי הלימודים התוודעתי לשיטת הניתוח הטכני שיטה שכבר צברה מעריצים רבים בארה"ב אך הייתה בתחילת דרכה בארץ.

נשבתי בקסמיה של השיטה ורכשתי ספרים רבים בנושא ישירות מארה"ב וכעבור כשנתיים של לימוד יומיומי החלטתי לחזור למניית "גבעות עולם" אך הפעם מצוייד בכלים כבדים, שעזרו לי להרויח פי 3 ממה שהפסדתי. עם השנים, לאור הידע הרב שצברתי הקמתי את שרות המנויים הגדול בישראל כשאני עוזר לסוחרים ומשקיעים רבים להגשים את חלומם לחופש כלכלי.

במהלך שנותיי כסוחר פעיל בבורסות ישראל וארה"ב הבנתי שאחוז ניכר מתנועת המניות בעולם מושתת על פסיכולוגיה ולעיתים המרחק בין השווי האמיתי של המניה לבין השווי בפועל היה כמרחק מזרח ממערב. ככל שהתעמקתי יותר בנושא כך החלו לצוץ יותר ויותר תובנות שעזרו לי לראות הרבה מעבר לאופק ובעיקר מה מתרחש מתחת לפני הקרקע.

לעיתים זה היה ממש קיצוני כשמכירה של המשקיע או הסוחר הפשוט הייתה מתנה נפלאה עבורי וההפך כשאני מכרתי הגיע אותו סוחר ופשוט רכש את הסחורה היקרה שלי בדיוק כפי שאז בתחילת שנות ה-2000 אני רכשתי את מניות הנפט מבלי להבין שאני רוכש סחורה יקרה שאוטוטו תהייה שווה מחצית משוויה.

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.